Fabuła serialu Seks w wielki mieście

Główną bohaterką „Seksu w wielkim mieście” jest Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker). Popularna felietonistka poczytnej gazety "New York Times", na łamach której opisuje trud życia nowojorskich singielek i ich skompilowane relacje z mężczyznami. Każdy odcinek to nowy felieton i nowy problem, który bezpośrednio dotyczy samej autorki lub jej trzech przyjaciółek. Jedną z nich jest Miranda Hobbes Brady (Cynthia Nixon), cyniczna kobieta sukcesu, która jako prawnik musi walczyć z męskim punktem widzenia w kancelarii oraz sądzie. Jej przeciwieństwem jest Charlotte York Goldenblatt (Kristin Davis), która za życiowy cel stawia sobie odszukanie idealnego męża i urodzenie dzieci. Rewolucyjnym podejściem w sprawach seksu charakteryzuje się najstarsza z czwórki – Samantha Jones (Kim Cattrall). Specjalista do spraw PR uznaje bowiem związki wyłącznie na jedną noc.

seks w wielkim mieście

Serial miał nieść swoisty przekaz dla kobiet z całego świata. Codzienne damskie rozterki przedstawiono w oparciu o historię czterech kobiet, które łączyła silna więź. Każda jednak borykała się z innymi słabościami, ale wspólnie były w stanie przezwyciężyć nawet najcięższych kryzys. Fenomen serialu wynika z tego, że bardzo łatwo utożsamić się z bohaterkami i wspólnie z nimi rozwiązać własne kłopoty.

Żaden inny serial, skierowany do kobiet, nie poruszał tak mocno tematu damskiej seksualności. Okazuje się, że nie tylko miłość stanowi ważny punkt życia. Otwarte rozmowy przyjaciółek pokazały, że potrzeby seksualne mają również kobiety. Piękne i ambitne mieszkanki metropolii miały własny plan na życie i zupełni inne oczekiwania wobec mężczyzn. Punkt widzenia ściąśle związany jest z temperamentem i poprzednimi doświadczeniami. Jednak mimo różnic można szczerze rozmawiać nawet na trudne tematy. Serial złamał społeczne tabu, ukazując kobiety w roli wyzwolonych seksualnie singielek, które na własną odpowiedzialność i z pełną świadomością decydują się na łóżkową przygodę.