Kultowe seriale, które wpłynęły na modę na świecie

Chociaż większość seriali nie niesie za sobą żadnego głębszego przesłania, trudno zaprzeczyć, że mają wpływ na nasze życie. Poniżej przedstawiamy listę seriali, które zrewolucjonizowały modę.

Wśród seriali, które zmieniły nasz styl ubierania warto wymienić chociażby "Beverly Hills 90210". Historia amerykańskich nastolatków, z których każdy miał inny charakter i styl oczarowała polskich nastolatków. Luźne koszule Dylana i obcisłe sukienki Kelly niewątpliwie były wtedy przedmiotem pożądania.

seks w wielkim mieście

Kolejny serial, który odcisnął swoje piętno na modzie to "Dynastia". Wszechobecny luksus i splendor zdecydowanie oddziaływały na naszą wyobraźnię. Eleganckie suknie, kapelusze, starannie dopasowane garnitury – dla wielu z nas był to wtedy synonim bogactwa. Na polski grunt z serialu przeniosły się przede wszystkim kolorowe makijaże i tapirowane fryzury.

Serial "Ally McBeal" zrewolucjonizował z kolei modę biznesową. Dzięki postaci szczupłej prawniczki, w polskich biurach pojawiły się eleganckie stylizacje – garsonki, sukienki i garnitury.

Z polskich seriali warto tu wymienić chociażby „W labiryncie”. Stroje bohaterów nie były szalenie modne, ale dostosowane do ówczesnych realiów. Fakt, że postacie z serialu ubierają się tak samo, jak ludzie spotykani na ulicach był bardzo pokrzepiający.

Bez wątpienia do czołówki utrwalonych w popkulturze seriali zalicza się "Seks w wielkim mieście" opowiadający o perypetiach miłosnych czterech przyjaciółek na Manhattanie. Serial promował nowojorską modę, wyznaczał nowe trendy i reklamował słynnych projektantów, szczególnie Manolo Blahnika, którego szpillki stały się przedmiotem pożądania Carrie.