O filmie „Seks w wielkim mieście 2”

Po sukcesie pierwszej części nie trzeba było czekać długo na kolejną. „Seks w wielkim mieście 2” premierę miał 27 maja 2010 roku. Obraz wyreżyserował także odpowiedzialny za pierwszą część Michael Patrick King. Obsada aktorska nie ulegała zmianie: Sarah Jessica Parker (Carrie Bradshaw), Kim Cattrall (Samantha Jones), Kristin Davis (Charlotte York Goldenblatt), Cynthia Nixon (Miranda Hobbes Brady) i Chris Noth (Mr Big). Film nie zebrał już tak dobrych recenzji, dlatego nie nakręcono kolejnej części.

seks w wielkim mieście

Tym razem cztery przyjaciółki wyjechały na Bliski Wschód, by spędzić razem więcej czasu, którego ze względu na obowiązki domowe mają coraz mniej. Pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, sponsorowany przez Szejka, to szansa na niezapomniane wakacje z dala od problemów.

Film rozpoczyna się od retrospekcji Carrie, która wraca do momentów pierwszych spotkań z przyjaciółkami. Współcześnie, każda z nich ma poważne problemy. Samantha w wieku 52 lat przechodzi menopauzę, by nadal mieć ochotę seks, bierze serie różnych tabletek. Charlotte natomiast nie radzi sobie z opieką nad dwiema małymi córeczkami, a jej niepokój budzi bardzo dobry kontakt męża z seksowną nianią, Erin. Ambitna Miranda coraz więcej czasu spędza w pracy, co odbija się na jej małżeństwie i kontakcie z synem. Steve namawia ją na zmianę pracy. Carrie i John po dwóch latach małżeństwa przeżywają kryzys. Mr Big woli spędzać wolny czas w domu, Carrie brakuje zaś nocnego życia w Nowym Jorku. Oboje postanawiają, że przez dwa dni w tygodniu będą mieszkać osobno. Sytuacja komplikuje się, gdy pojawia się dawna miłość Carrie – Aidan Shaw. Na szczęście wszystkie problemy można rozwiązać, szczególnie gdy ma się u boku kochające przyjaciółki.