O filmie „Seks w wielkim mieście”

Serial, który domagał się filmu? Tak było w przypadku „Seksu w wielkim mieście”. Nietypowa kontynuacja telewizyjnego hitu, na życzenie fanów. Wyreżyserował ją Michael Patrick King. Zarówno film, jak i serial opierały się na książce Candace Bushnell. W rolach głównych wystąpiły te same aktorki, które można było podziwiać w telewizji. Piękne nowojorczanki pojawiły się na srebrnym ekranie 28 maja 2008 roku. Dwa lata później powstała kolejna część „Seks w wielkim mieście 2”.

seks w wielkim mieście

Film trwa 148 minut i przez ten czas na nowo można poznać losy ambitnych i ustatkowanych już przyjaciółek z Manhattanu. Główną rolę gra Sarah Jessica Parker, która jako Carrie Bradshaw uczy kobiety z całego świata walki o miłość i własną tożsamość. Drugoplanowe role są równie wyraziste. Kim Cattrall (Samantha Jones), Kristin Davis (Charlotte York Goldenblatt), Cynthia Nixon (Miranda Hobbes Brady) i Chris Noth (Mr Big). Akcja toczy się w pięknym Nowym Jorku, słonecznym Malibu oraz egzotycznym Meksyku.

Akcja filmu rozpoczyna się trzy lata po tym, jak Mr Big wyznał Carrie swą miłość na ulicach Paryża. Wspólnie żyją już 10 lat i nadszedł czas na małżeństwo. Razem kupują piękny apartament w centrum Manhattanu. Carrie jako ostatnia singielka w Nowym Jorki ma mieć bajeczny ślub, jednak cała otoczka przerasta Biga, który ucieka tuż przed ceremonią. Przyjaciółki postanawiają zabrać zranioną 40-latkę na podróż do Meksyku, gdzie wspólnie szukają rozwiązań swoich problemów – recepty na wypalone uczucie pomiędzy Samantą a Jerrodem, szansy na normalny związek Mirandy, mimo zdrady Steve'a oraz strachu przed niespodziewaną ciążą „bezpłodnej” Charlotte.